Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Výuka Studentské projekty Družicová navigace a její využití v dopravě

Družicová navigace a její využití v dopravě

— Kategorie:

Studentský projekt

Vedoucí projektu:

prof. Dr. Ing. Miroslav Svítek
Ing. Petr Bureš, Ph.D.

Anotace projektu:

Projekt se zabývá cíleným výzkumem aplikací družicových technologií v dopravě. V rámci projektu jsou prováděna praktická měření s navigačním systémem GPS a chyby měření jsou matematickými metodami minimalizovány. Upravená měřená data jsou zpracovávána a zanášena do geografických systémů GIS. V rámci projektu je zkoumána možnost lokalizace mobilního terminálu GSM. Modul GPS/GSM je možno použít jako základní stavební kámen pro telematické aplikace v dopravě. Projekt povede k vytváření speciálního programového vybavení pro GPS/GSM modul tak, aby pokrýval současné a budoucí aplikace v dopravě (on-line navigaci, sledování mobilních elementů a nákladů, analýzu ukradených vozidel, nouzové volání o pomoc při havárii, atd.).

Odkaz:

gnssat.fd.cvut.cz