Osobní nástroje
Nacházíte se zde: Úvod Výuka Studentské projekty Automatizace a technická diagnostika v dopravě

Automatizace a technická diagnostika v dopravě

— Kategorie:

Studentský projekt

Vedoucí projektu:

Ing. Ladislav Šmejkal, CSc.

Anotace projektu:

Projekt seznamuje se základy automatizační techniky a technické diagnostiky z pohledu řešení dopravních systémů a mobilních dopravních prostředků a v rozsahu potřebném pro praktickou realizaci s využitím průmyslových programovatelných řídících systémů (PLC, PC). Shrnuje znalosti o instrumentaci procesu a seznamuje se zásadami projektování automatizovaných systémů. Zdůrazňuje celostní pohled na soudobou automatizaci a technickou diagnostiku, na sjednocení řídících a informačních systémů, na význam distribuovaných a integrovaných systémů a nezbytnost komunikací, význam vizualizace procesu, operátorského rozhraní a bezpečnosti. Soustřeďuje se na metodiku efektivního a bezpečného programování PLC (programovatelných automatů), které jsou dnes nejpoužívanějšími řídícími systémy. Formou individuálních konzultací a samostatného řešení zadaných úloh mají studenti příležitost si osvojit praktické dovednosti s algoritmizaci úloh logického a sekvenčního řízení, regulačních a diagnostických úloh, včetně algoritmu, označovaných přívlastky "advanced, smart, inteligent", především fuzzy algoritmu a algoritmu využívajících techniku modelování, simulace a predikce.

Odkaz:

Akce dokumentů